Zpět do obchodu

Registrace

Blog

Pomoc chrtům

IMG_20190809_193726 (1)

POMOC CHRTŮM

Jsme milovnice zvířat a odjakživa jsme si nedovedly představit život bez domácího mazlíčka. Přesto náš život s domácím mazlíčkem dostal úplně jiný rozměr, když jsem si nejprve já (Kristýna) a později také Katka pořídily italské chrtíky Tess a Niké. Obě psí holky se staly neodlučitelnou součástí naší rodiny a zjistily jsme, že jsou to právě chrtí plemena, která jsou našemu srdci a naší duši nejblíže.

Jsou extrémně tuliví, nedají bez nás ani ránu, kam se hneme, jsou nám v patách. Nikdy se s nimi nenudíme, jsou velmi srandovní a i ve chvílích, kdy je nám nejhůře, jsou s námi a dovedou nám instantně zlepšit náladu. Jak je nazývá jedna autorka knihy o italských chrtících, prostě aristokraté s duší klauna.

Právě proto nám není lhostejné, jakému zacházení jsou mnozí chrti vystaveni. Chrti pro své proporce a lásku k běhu jsou zneužíváni pro dostihy. Ve Španělsku jsou ohroženi především galgo a podenco, v Irsku pak greyhoundi a lurcheři. Přesto, že se běžně dožívají 12-13 let, v těchto zemích se kvůli dostihům dožívají pouze 3-4 let. Poté, co majitelům přestanou přinášet trofeje a peníze, nebo se nekvalifikují do závodů, stávají se pro své majitele zbytečnými a ti je usmrcují, mnohdy nehumánním způsobem.

Naštěstí vznikla organizace s názvem Chrti v nouzi, která zachraňuje odepsané chrty z dráhy a hledá jim nový domov. Díky této organizaci našly již stovky chrtů nový domov, kde získávají péči a hlavně lásku, kterou potřebují.

chrti4-234x60

Chceme také těmto křehkým chrtím duším pomoci a věříme, že rádi pomůžete s námi. Z každého prodaného mýdla pro domácí mazlíčky Mylo Dvě blešky a Mylo O pejskovi a vaničce, přispějeme 30 Kč organizaci Chrti v nouzi.

 

Podzim jako období pro rituály

 

PODZIM JAKO OBDOBÍ PRO RITUÁLY

Podzim vybízí ke zpomalení, zklidnění a k péči o sebe. Ale kde začít?

Odpovědí jsou rituály. Rituálem je myšlena jakákoliv činnost či naše jednání, které se pravidelně opakuje a má svá vytyčená pravidla.

Rituály nás provází každým dnem našeho života a jsou nezbytné pro naši psychickou pohodu, pocit bezpečí a harmonie. Rituály nemusí být časově náročné, mohou to být každodenní maličkosti, na které se těšíme, dělají nám radost a zároveň přináší pocit jistoty a ukotvení. Právě díky tomu jsou dobrým začátkem v péči o sebe, protože nevyžadují hodně času a tak si na ně prostor může najít bez výmluv opravdu každý.

Důležité je najít si tu pravou maličkost, která vás bude bavit, naplňovat a budete se na ni těšit.

A jakými rituály si lze obohatit den?

Najděte si tedy tu chvilku pro sebe a nenechte se odradit dojmem, že na to není čas. Energie, kterou rozdáváme, není nekonečná a musíme ji nějakým způsobem načerpat zpět. Věnujme čas péči o sebe, abychom mohli lépe pečovat o ostatní.

2 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení