Zpět do obchodu

Registrace

Blog

Pomoc chrtům

IMG_20190809_193726 (1)

POMOC CHRTŮM

Jsme milovnice zvířat a odjakživa jsme si nedovedly představit život bez domácího mazlíčka. Přesto náš život s domácím mazlíčkem dostal úplně jiný rozměr, když jsem si nejprve já (Kristýna) a později také Katka pořídily italské chrtíky Tess a Niké. Obě psí holky se staly neodlučitelnou součástí naší rodiny a zjistily jsme, že jsou to právě chrtí plemena, která jsou našemu srdci a naší duši nejblíže.

Jsou extrémně tuliví, nedají bez nás ani ránu, kam se hneme, jsou nám v patách. Nikdy se s nimi nenudíme, jsou velmi srandovní a i ve chvílích, kdy je nám nejhůře, jsou s námi a dovedou nám instantně zlepšit náladu. Jak je nazývá jedna autorka knihy o italských chrtících, prostě aristokraté s duší klauna.

Právě proto nám není lhostejné, jakému zacházení jsou mnozí chrti vystaveni. Chrti pro své proporce a lásku k běhu jsou zneužíváni pro dostihy. Ve Španělsku jsou ohroženi především galgo a podenco, v Irsku pak greyhoundi a lurcheři. Přesto, že se běžně dožívají 12-13 let, v těchto zemích se kvůli dostihům dožívají pouze 3-4 let. Poté, co majitelům přestanou přinášet trofeje a peníze, nebo se nekvalifikují do závodů, stávají se pro své majitele zbytečnými a ti je usmrcují, mnohdy nehumánním způsobem.

Naštěstí vznikla organizace s názvem Chrti v nouzi, která zachraňuje odepsané chrty z dráhy a hledá jim nový domov. Díky této organizaci našly již stovky chrtů nový domov, kde získávají péči a hlavně lásku, kterou potřebují.

chrti4-234x60

Chceme také těmto křehkým chrtím duším pomoci a věříme, že rádi pomůžete s námi. Z každého prodaného mýdla pro domácí mazlíčky Mylo Dvě blešky a Mylo O pejskovi a vaničce, přispějeme 30 Kč organizaci Chrti v nouzi.

 

Podzim jako období pro rituály

 

PODZIM JAKO OBDOBÍ PRO RITUÁLY

Podzim vybízí ke zpomalení, zklidnění a k péči o sebe. Ale kde začít?

Odpovědí jsou rituály. Rituálem je myšlena jakákoliv činnost či naše jednání, které se pravidelně opakuje a má svá vytyčená pravidla.

Rituály nás provází každým dnem našeho života a jsou nezbytné pro naši psychickou pohodu, pocit bezpečí a harmonie. Rituály nemusí být časově náročné, mohou to být každodenní maličkosti, na které se těšíme, dělají nám radost a zároveň přináší pocit jistoty a ukotvení. Právě díky tomu jsou dobrým začátkem v péči o sebe, protože nevyžadují hodně času a tak si na ně prostor může najít bez výmluv opravdu každý.

Důležité je najít si tu pravou maličkost, která vás bude bavit, naplňovat a budete se na ni těšit.

A jakými rituály si lze obohatit den?

Najděte si tedy tu chvilku pro sebe a nenechte se odradit dojmem, že na to není čas. Energie, kterou rozdáváme, není nekonečná a musíme ji nějakým způsobem načerpat zpět. Věnujme čas péči o sebe, abychom mohli lépe pečovat o ostatní.

2 položek celkem