Zpět do obchodu

Registrace

O nás

Jsme dvě sestry, Katka a Kristýna. Proč jsme se vlastně rozhodly založit e-shop věnovaný přírodní kosmetice, ekologickým prostředkům, potřebám a bezobalovému nakupování?

Vše se vyvíjelo pomalu a postupně. Nejprve jsme před několika lety začaly třídit odpad na popud Katčiného studenta Adama (Katka je učitelka angličtiny a při lekcích na téma ekologie a třídění odpadu narazili). Díky pravidelnému třídění jsme si uvědomily, kolik odpadu jako domácnost vyprodukujeme, a to i přesto, že si vyrábíme jogurty, pečeme vlastní chleba a nekupujeme balené vody. Při podrobnějším zkoumání jsme zjistily, že velké množství odpadu a především toho plastového je zbytečné. Začaly jsme vyhledávat články a zkoumat způsoby, jak lze naši produkci odpadu snížit.

Koupily jsme si pytlíky na pečivo, ovoce a zeleninu a začaly při nákupech potravin více přemýšlet nejen nad tím, jaká je jeho kvalita, ale také nad jeho obalem.  Dále přišly na řadu textilní odličovací tamponky a menstruační kalíšky.

Spolu s ekologičtějším přístupem jsme začaly jinak přistupovat také ke kosmetice a drogerii. V této oblasti přišel velký zlom ve chvíli, kdy se naše rodina rozrostla o dvě psí slečny Tess a Niké. Při nákupu kosmetiky a úklidové drogerie jsme hledaly produkty netestované na zvířatech, s přírodním složením, ekologickým obalem.

A tak nás napadlo sdílet naše zkušenosti a šířit dále povědomí o tomto životním stylu, který je šetrnější k naší planetě. Sestavily jsme sortiment výrobků, které samy používáme a máme rády, a které věříme, že byste si mohli zamilovat i VY.

Naším cílem je společně s vámi pomocí malých postupných krůčků a změn směřovat k čistšímu životnímu prostředí, k rozšíření povědomí o dostupnosti produktů fairtrade a výrobků netestovaných na zvířatech především od českých a slovenských výrobců.

 

ekkosisters

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení