Zpět do obchodu

Registrace

O nás

Jsme dvě sestry, Katka a Kristýna. Proč jsme se vlastně rozhodly založit e-shop věnovaný přírodní kosmetice, ekologickým prostředkům, potřebám a bezobalovému nakupování?

Vše se vyvíjelo pomalu a postupně. Nejprve jsme před několika lety začaly třídit odpad na popud Katčiného studenta Adama (Katka je učitelka angličtiny a při lekcích na téma ekologie a třídění odpadu narazili). Díky pravidelnému třídění jsme si uvědomily, kolik odpadu jako domácnost vyprodukujeme, a to i přesto, že si vyrábíme jogurty, pečeme vlastní chleba a nekupujeme balené vody. Při podrobnějším zkoumání jsme zjistily, že velké množství odpadu a především toho plastového je zbytečné. Začaly jsme vyhledávat články a zkoumat způsoby, jak lze naši produkci odpadu snížit.

Koupily jsme si pytlíky na pečivo, ovoce a zeleninu a začaly při nákupech potravin více přemýšlet nejen nad tím, jaká je jeho kvalita, ale také nad jeho obalem.  Dále přišly na řadu textilní odličovací tamponky a menstruační kalíšky.

Spolu s ekologičtějším přístupem jsme začaly jinak přistupovat také ke kosmetice a drogerii. V této oblasti přišel velký zlom ve chvíli, kdy se naše rodina rozrostla o dvě psí slečny Tess a Niké. Při nákupu kosmetiky a úklidové drogerie jsme hledaly produkty netestované na zvířatech, s přírodním složením, ekologickým obalem.

A tak nás napadlo sdílet naše zkušenosti a šířit dále povědomí o tomto životním stylu, který je šetrnější k naší planetě. Sestavily jsme sortiment výrobků, které samy používáme a máme rády, a které věříme, že byste si mohli zamilovat i VY.

Naším cílem je společně s vámi pomocí malých postupných krůčků a změn směřovat k čistšímu životnímu prostředí, k rozšíření povědomí o dostupnosti produktů fairtrade a výrobků netestovaných na zvířatech především od českých a slovenských výrobců.

 

ekkosisters