Zpět do obchodu

Registrace

TIERRA VERDE Kapsa na uchovávání zeleniny z bambusu a biobavlny – velká (47,5 × 47,5 cm)

Kapsa z bambusového froté a biobavlny pro skladování zejména listové a kořenové zeleniny. 

450 Kč

TIERRA VERDE Kapsa na uchovávání zeleniny z bambusu a biobavlny – velká (47,5 × 47,5 cm)

Kapsa z bambusového froté a biobavlny pro skladování zejména listové a kořenové zeleniny. 

Udržet zeleninu déle čerstvou i bez sklepa vám pomůže kapsa z bambusového froté. Tato kapsa je vlastně „kapesním sklepem“ pro uchovávání zeleniny určeným pro ty, kteří skutečný sklep doma nemají. Díky své velikosti a tvaru pojme i pořádnou hlávku salátu nebo zelí. Zelenina se v ní na rozdíl od plastového sáčku nezapaří a vydrží svěží mnohem déle. Určitě ji vyzkoušejte i na mrkev, celer, kedlubny, řepu nebo pórek. 

Vyšší cena je dána unikátností materiálu, ze kterého je kapsa vyrobena. Úplet z bambusového froté a biobavlny vyniká schopností vázat vodu více než jiný textil vyrobený z přírodních vláken, proto kapsa udrží vlhkost velmi dlouhou dobu. Skvělé je, že je úplet vyráběn v brněnské firmě.

  • Kapsu namočte do vody a vyždímejte, aby zůstala vlhká, ale nekapala z ní voda. Vložte do ní zeleninu a dejte ji do lednice nebo na jiné chladné místo. Kapsa musí být stále mokrá, každý den kontrolujte uloženou zeleninu a dle potřeby kapsu vlhčete.
     
  • Před prvním použitím kapsu vyperte. Srážlivost do 15 %.
  • Kapsu perte dle potřeby, ideálně každý týden či jednou za 14 dní. Opravdovým salátomilům doporučujeme pořídit si kapes více, aby je mohli jednoduše střídat. 
  • Teplotu praní nastavte nejméně na 40 °C, při větším znečištění ji zvyšte na 60 °C.
  • Pro ekologické praní kapsy můžete použít prací gel z mýdlových ořechů nebo prací prášek z mýdlových ořechů na bílé prádlo. 
Jméno značky: Tierra Verde
Kategorie: Ekologická domácnost
Dostupnost: Skladem (2 ks)
450 Kč